ARVYDAS KARVELIS

A.Karvelio kūrybai labai būdingi darbai  pilni mistikos, žybčiojantys rakčiukais, pinigėliais, sraigteliais, varžteliais, virvelėmis, akmenukais, užtrauktukais ir knibždantys neramiomis mintimis lyg kokiais keistais gyviais, varvančiais lietaus lašais, ašaromis ar gintaro inkliuzais… Darbuose slepiasi kažkas fatališko, graudaus. Kaip ir tame tamsiame kalne ar aukštame danguje virš miesto. Ypač aktualiai  tai nuskamba šių dienų aktualijoje, kai pasaulis skęsta bendroje problematikoje ir žmonijos pasimetime …

Intriguoja ir žavi ne tik mįslingos jo paveikslų istorijos, bet ir jų faktūra, kaip A.Karvelis elgiasi su savo kūrinių paviršiais. Tapo jis ant kartono, drobės, lentos  ar kokio nors buvusio baldo detalės  jam vienam žinomais būdais priversdamas juos šiauštis, badytis, glaustytis, aižėti ir skilinėti lyg stiklą. Jo tapyba pilna visko. Gal tik dabar ji ne tokia maištinga ir žaisminga kaip anksčiau, joje daugiau liūdesio ir dar daugiau paslapties. Iš tikrųjų autorius visuomet mokėjo linksmai apžaisti rimtus dalykus.

Gimė 1965 m. Klaipėdoje. 1983–1990 m. studijavo grafinį dizainą Vilniaus dailės akademijoje. Lietuvos dailininkų sąjungos ir Klaipėdos apskrities dailininkų sąjungos narys.

Menininkų grupės „Doooooris“ narys. Kuria tapybos, grafikos, instaliacijos ir koliažo srityse. Parodose dalyvauja nuo 1989 m. Surengė maždaug 20 personalinių parodų.