VYTAUTAS TOMAŠEVIČIUS

1989 m. baigė Vilniaus J. Vienožinskio meno mokyklą. 1998 m. baigė Vilniaus dailės akademiją, tapybos ir scenografijos specialybę. Nuo 2008 m. Lietuvos dailininkų sąjungos narys narys.

Parodinėje veikloje dalyvauja nuo 1995 m. Yra surengęs virš 20 personalinių parodų Lietuvoje, Danijoje, Švedijoje bei dalyvavo keliose dešimtyse grupinių parodų Lietuvoje, Danijoje, Švedijoje, Rusijoje, Italijoje, Japonijoje. Šiuo metu dailininką atstovauja Paryžiaus galerija „Geraldine Banier“.
2008m. apdovanotas I Baltijos dailės bienalės (Sankt Peterburgas, Rusija) laureato diplomu.

2010 m. ir 2018 m. skirta Lietuvos kultūros ministerijos stipendija.

2019 m. Tarptautiniame konkurse Japonijoje „ArtOlympia“ laimėjo prizą „Už meistrystę“. Apie 1800 menininkų iš daugiau nei 100 šalių pateikė konkursui daugiau kaip 5000 darbų. Iš jų tarptautinė komisija prizu „Už meistrystę“ įvertino tik 30 paveikslų. Vytautas Tomaševičius – pirmasis lietuvių menininkas, apdovanotas šiuo prizu.

Vytauto Tomaševičiaus kūriniai vertinami dėl originalios autorinės technikos. Joje apjungiama tapyba ir grafika. Ant kruopščiai ištapyto vaizdo spaudžiamas monochrominis piešinio atspaudas. Vėliau šis piešinys dalinai nuvalomas, atidengiant paslėptą apatinį tapybos sluoksnį. Skirtinguose paveiksluose tapybos ir atspaudo santykis kinta, kartais jie tiesiog paliekami konkuruoti. Tokia technika autoriaus ir kritikų įvardijama kaip vidinio ir išorinio pasaulio bei kultūros ir gamtos pasaulių santykių metafora.

Paveiksluose dažniausiai vaizduojami figūrų fragmentai ar gamtos motyvai, derinami kartu su ornamentinėmis arba abstrakčiomis formomis. V. Tomaševičiaus paveiksluose gausu „citatų“ iš senovinių nuotraukų ar filmų kadrų, taip pat – gamtos fragmentų, žmonių portretų, šiandienos ir senovinių simbolių. Dažnos moteriškumo, gamtos temos.

Paveikslai dekoratyvūs, daugiasluoksniai, dažnai santūraus kolorito.

https://lt.wikipedia.org