RODION PETROFF

27 spalio, 2023 / 15 lapkričio, 2023

Paremti tikrais vaizdais

Klaipėdoje po dviejų metų pertraukos – nauja menininko Rodiono Petrovo paroda

Spalio 27 d., penktadienį, 18.30 val. bus atidaroma Lietuvos jaunosios kartos menininko Rodiono Petrovo (Rodion Petroff) paroda „Baroti“ galerijoje. Joje bus rodoma Lietuvoje retai pristatoma tapybos darbų seriją „Sąmišys“ (angl. „Blend“). Ekspoziciją papildys ir keli video darbai.

Paskutinį kartą klaipėdietis menininkas savo kūrybą gimtająme mieste pristatė 2021 m. gruodį. Per beveik dviejų metų laikotarpį R. Petrov aktyviai dalyvavo parodose užsienyje, surengė kelias personalines parodas, viena kurių vyko 2022 m. galerijoje „Titanikas“ Vilniuje.
Nauji R. Petroff kūriniai – tarsi prisiminimų koliažas. Šiame kūrinių cikle įprastai stipria realistine technika nutapytų vaizdų dominavimą pakeičia abstraktūs, ekspresyvūs, dekonstruoti potėpiai, vos pastebimos lesiruotės, atsiranda naujų, tapytojo kūriniams iki šiol nebūdingų spalvų. Tapybos darbuose užfiksuojamas momentas, kai stengiantis atgaminti prisiminimus, sąmonėje susikuria vaizdų sąmyšis, o mintys ir patyrimai sluoksniuojasi vienas ant kito, taip sukurdami minčių ir prisiminimų paveikslą.
Savo kūriniuose R. Petroff pasitelkia architektūrinį peizažą kaip kultūrinį ir istorinį kodą. Miestas – tai dirbtinė, skirtingus pavidalus ir formas skirtingais laikais įgaunanti žmonių sukurta sistema. Atpažįstamos urbanistinės scenos bei įprasti socialiniai juose matomų figūrų veiksmai sukuria kasdienės rutinos iliuziją. Į kaleidoskopinį paveikslą sujungtos istorinių ir šiuolaikinių pastatų detalės tampa nauja realybe, keliančia atminties ir laiko suvokimo, tapatybės ir globalizacijos klausimus.
Dekonstruoti architektūriniai peizažai siejasi su mūsų realiais ir skaitmeniniais vaizdais perkauta patirtimi. Dinamiškam peizažui susiliejantis su intensyvaus judėjimo scenomis, informacijos ir vaizdų perteklius tampa groteskiškas bandymas priimti tai kaip duotybę.
Rodion Petrov (g. 1985 Klaipėdoje) įgijo Vilniaus dailės akademijos dailės magistrą. Nuo 2005 m. dalyvauja grupinėse parodose Europoje ir už jos ribų, jo kūryba pristatoma galerijose Lietuvoje ir užsienyje bei tarptautinėse meno mugėse. Autorius surengė 15 personalinių parodų Lietuvoje, Švedijoje, Vokietijoje, jo darbų yra privačiose kolekcijose Lietuvoje ir Europoje. Menininkas buvo tris kartus Jaunojo tapytojo prizo finalininkas, laimėjo Jaunųjų Europos kūrėjų bienalės žiūrovų prizą. Prieš tai menininko personalinė parodą vyko 2023 m. galerijoje „Titanikas“ Vilniuje. 2023 m. R. Petrov surengė personalinę parodą galerijoje „Leger“ Malmės mieste Švedijoje, dalyvavo meno mugėje „Art Karlsruhe“ ir tarptautinėje parodoje „Nord Art“ Vokietijoje, grupinėje Lietuvos menininkų parodoje „Vilnius vibes“ Erfurto muziejuje „Anger“. Taip pat 2023 m. lapkritį menininko personalinė paroda vyks Šiaulių dailės galerijoje.