ARVYDAS ALIŠANKA

Skulptorius Arvydas Ališanka – Vilniaus dailės akademijos profesorius. Lietuvoje skulptorius yra surengęs 11 personalinių parodų. Nuo 1988 m. jis dalyvauja grupinėse parodose, simpoziumuose Lietuvoje ir jau viešėjęs dvidešimtyje pasaulio šalių. A. Ališanka yra gavęs ne vieną tarptautinį apdovanojimą, o 2006 m. įvertintas Lietuvos dailininkų sąjungos „Auksiniu ženkliuku“.

Pagrindinis kūrybos motyvas – gamta ir žmogus. Kūrinių kompozicija asociatyvi, metaforiška, paradoksali, forma konstruktyvi, abstrahuota, būdinga išryškinta medžiagos faktūra, archajiško apdorojimo įspūdis. Kūriniai archajiškų, gamtai artimų formų, ryškus pagoniškas pasaulėvaizdis. Žmogaus forma yra atspirties taškas menininko kūryboje. Tą pačią temą – žmogaus siluetą kartoja vis kitaip, suranda vis kitokį, naują plastinį sprendimą. Ar tai būtų iš mažų bronzinių šakelių sudėta žmogaus figūra, ar didžiulė iš šiaudų. Žmogaus kūnas tampa sudėtine skulptūros dalimi, o pats žmogus – skulptūros stebėtoju ir dalyviu, taip skulptūra tampa interaktyvi, kviečianti dalyvauti.

Savo kūryboje A. Ališanka naudoja tradicines medžiagas: bronzą, akmenį, medį, kurias šiuolaikiniai skulptoriai ignoruoja. Medžiagos, per kurias skulptorius bando susiliesti su gamta, tai – akmuo, medis, gintaras, šiaudai, ledas, sniegas, veltinis.