AUGUSTAS BIDLAUSKAS

Augustas Bidlauskas (g. 1981) baigė grafikos studijas Vilniaus dailės akademijoje (2004–2010). Surengė asmeninių ekspozicijų Vilniuje ir Klaipėdoje, nuo 2007 m. dalyvauja Lietuvoje ir užsienyje rengiamose parodose. Kūryboje išskirtinai naudoja mecotintos techniką. Beveik dešimtmetį Augusto kūriniams būdinga žmogaus tema, kurią dailininkas interpretuoja pasitelkdamas alegorijų kalbą, su neslepiama ironija tyrinėja žmogiškumo ribas ir silpnybes.

„Darbuose miksuojami šiandienos socialinės realybės motyvai su istorinėmis, mitologinėmis temomis. Gyvendamas specifinėje kūno kulto ir įvaizdžio konstravimo epochoje ir veikiamas kultūros teorijos idėjų negaliu likti tik stebėtoju. Mane domina, kaip gaminamos prasmės, todėl atsigręžiu į patį atskaitos tašką – žmogų.
Technika, kuria dirbu, tiesiogiai atspindi žmogaus kaip socialinio ir kultūrinio konstrukto idėją. Iš skirtingų detalių konstruodamas žmogų analizuoju, kaip šių dažnai konfliktiškų elementų visuma gamina naujas tapatybes ir prasmes, o kartu apnuogina pačios prasmės reliatyvumą.”

A.Bidlauskas