ISROILDŽON BAROTI

Daugiau nei prieš 40 metų atvykęs gyventi į Klaipėdą iš tolimos Tadžikijos, I. Baroti labai greitai įsiliejo į kūrybinį Klaipėdos miesto ir Lietuvos Respublikos gyvenimą. Menininkas visada aktyviai dalyvavo įvairaus mąsto parodose, kuriose jo kūryba išsiskyrė savitu braižu, puikiu technologijų valdymu bei originalia menine mąstysena. Jis niekada nestokojo kūrybinių idėjų, stebindamas šiuolaikinėmis išraiškos priemonėmis, originaliomis technologijomis, kūrybinės brandos ir meninio polėkio suderinimu.

Dailininko autoriniai darbai sulaukė didelio dėmesio ir gerų įvertinimų profesionalioje erdvėje ne tik Klaipėdoje, Lietuvoje, bet ir daugelyje užsienio valstybių. Autoriaus kūryba plačiai pristatyta Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Švedijos, Danijos, Olandijos, Vokietijos, Prancūzijos, Suomijos, Rusijos, Indijos ir kitų šalių meno galerijose.

Ne mažiau ženkli I. Baroti kultūrinė – projektinė veikla, kurią plėtodamas dailininkas stengėsi kuo plačiau ir svariau pristatyti Lietuvos meną užsienyje bei Lietuvos visuomenę supažindinti su kitų šalių kultūrinėmis, meninėmis tendencijomis.

1992 m. įkūręs meno galeriją, kuriai vadovauja jau 25 metus, I. Baroti pristatė Klaipėdos ir Lietuvos menininkų darbus Vokietijos, Lenkijos, Čekijos, Švedijos, Danijos, Prancūzijos, Estijos ir kitų šalių parodų erdvėse.

Jo organizuojamose tarptautinėse kūrybinėse stovyklose dalyvavo žymūs dailininkai iš įvairių pasaulio šalių, o su jų kūryba buvo galima susipažinti Klaipėdos dailės parodų rūmų (dabar KKKC) ir KADS Baroti galerijos erdvėse.