NERINGA ŽUKAUSKAITĖ

Neringa Žukauskaitė – Lietuvos dailininkų sąjungos narė. Surengė personalinių parodų Lietuvoje, Norvegijoje, Danijoje, Švedijoje ir JAV. Dalyvavo daugiau nei 70 bendrų parodų Lietuvoje ir užsienyje.

Piešiniai (ant drobes), medžio ir lino raižiniai (ant drobės ir ant popieriaus), monotipijos. Grafikė Neringa Žukauskaitė kuria senosiomis grafikos technikomis, raižo medį ir linoleumą, rankomis spaudžia ant popieriaus ir drobės. Kurdama klasikinėmis grafikos technikomis, menininkė išgauna modernų ir naują požiūrį į grafiką, derindama daugiasluoksniškumą su tuščiomis erdvėmis, pauzėmis ir lengva monotipijos linija.

„Monotipijos technika diktuoja linijos lengvumą – piešinio atspaudas kuriamas vienu prisilietimu, taisyti, koreguoti neįmanoma. Kas atsitinka, tas ir būna“,- sako dailininkė. Sukurtas monotipijas Neringa Žukauskaitė derina su paprasto pieštuko piešiniu, kuris virsta švelniais nėriniais, rūku ar debesiu, kas paveikslams suteikia dar vieną dimensiją – prasideda savotiškas linijų ir spalvinių dėmių dialogas. „Švelnu, trapu, jauku“– tokios mintys sukasi galvoje žvelgiant į dailininkės sukurtus darbus, kuriuose „gyvena“ keisti žmogeliukai. Juos autorė vadina „būseniukais“. Pasakodama, kaip atsirado toks motyvas, virtęs jos kūrybos skiriamuoju bruožu, dailininkė prisimena, kad dar būdama Vilniaus dailės akademijos studentė dalyvavo plenere Danijoje, kur pirmą kartą ir gimė tokios žmonių figūrėlės, kaip įvairiausių būsenų, nuotaikų atspindžiai. „Minčių“ ciklo herojai svajoja, šypsosi, droviai laikosi už rankų ar susimąstę stebi aplinką. Būdami nebylūs ir kiek baikštūs „būseniukai“ visgi švelniai provokuoja žiūrovą leistis į vidinę susimąstymo kelionę apie kiekvienam mūsų svarbius ir esminius dalykus.