Audrius GRAŽYS

6 birželio, 2018 / 19 birželio, 2018

JAZZ VIZUALIEJI MENAI

 

2018 birželio 6 d. (trečiadienį) 18 val. Baroti galerijoje (Aukštoji g. 1/ Didžioji vandens g. 2,Klaipėda) atidaroma paroda, skirta KLAIPĖDOS PILIES DŽIAZO FESTIVALIUI. Parodoje „JAZZ VIZUALIEJI MENAI“ pristatysime Audriaus Gražio tapybos darbus.

Audrius Gražys – tapytojas, instaliacijų ir scenografijų autorius, parodų, meno projektų dalyvis ir kuratorius. A. Gražio kūrybai būdingas daugiasluoksniškumas, tam tikra poetika ir minties nepastovumas. Menininkas teigia: „Kurdamas neteikiu daug reikšmės madingoms meno tendencijoms. Mano paveikslai, sukurti pastarųjų dviejų metų laikotarpiu, galėtų būti nutapyti ir prieš dešimtį metų. Man svetima bjaurumo estetika, siekiu, kad mano paveikslai atspindėtų harmoniją, intelektą ir prasmės gylį“. A. Gražys yra įvairių apdovanojimų lauretas: Portugalijos prezidentas Jorge Sampaio pagerbė menininką Portugalijos Karininko kryžiumi, pelnytas X-os tarptautinės tapybos trienalės prizas, 7-o tarptautinio tapybos simpoziumo prizas, Vilniaus tarptautinio plenero prizas, 2016-aisias apdovanotas LDS auksiniu ženkliuku už meninės kūrybos įvairiapusiškumą ir refleksyvumą.

Naujausios Audriaus Gražio parodos tema nėra atsitiktinė. Prisiekusio melomano ir tikrojo džiazo mylėtojo tapyba visuomet turėjo sąlytį su džiazu. Didelė dalis jo kūrinių atsirado džiazo muzikos fone todėl spalvų sinkopėmis, potėpių ritmika, neretai panašėja į perėjimą iš garso į šviesos bangą. Tęsdamas ciklą TOLIAI, autorius mus veda savo kelionių prisiminimais iš pamatytų vaizdų ir garsų, iš laiko perspektyvos jau tapusių interpretatyviais. Tai lyg kelionė laiku džiazo maniera.